آسانسور معراج

تلفن تماس: 66623382-021 | 66680413 021-| 66680409-021  0912-9626809

آسانسور مغناطیسی

آسانسور مغناطیسی “LSM”
    فن آوری و نوآوری جدید در عرضه و تولید موتور آسانسور تسلیحاتی "ال.اس.ام"    (Linear Synchronous Motor)
نزدیک به یک دهه مطالعه و بررسی و تحقیق نیروی دریایی آمریکا روی فن آوری جدید موتور آسانسورهای مغناطیسی“LSM” می گذرد.
این تحقیقات با توجه باینکه سیستم های قدیمی آسانسورهای مکانیکی و کششی، هیدرولیک و پنوماتیک فاقد کارایی لازم و قابلیت های مناسب بودند و همچنین، به علت تامین و نگهداری و تعمیرات پرهزینه اینگونه اسانسورها، به سمتی حرکت کرد که با حذف بسیاری از تجهیزات مکانیکی ضمن کاستن وزن آسانسور هزینه های تعمیر و نگهداری را نیز به میزان بسیار بالایی کاهش داده است.
کار پژوهشی، تحقیقاتی طرح Linear Synchronous Motor که اصطلاحا" (LSM) نامیده می شود در سال 2003 آغاز شد.

 
 
     طرح توسعه سیستم حرکت مغناطیسی و طراحی و ساخت آن با همکاری "شرکت تجهیزات فدرال" (Federal Equipment Co (FEC) جهت استفاده در سیستم های نظامی از سال 2004 به صورت جدی پیگیری شد.
 همکاری موثر در این زمینه باعث شد، طی انجام آزمایشات و آزمونها و تحقیقات گسترده بر عملکرد این سیستم و دقت و نظارت بر رعایت کاهش میزان آلودگی زیست محیطی و همچنین اصلاح و حذف شوکهای الکتریکی و الکترومغناطیسی و  لرزش و ارتعاش کابین، نتیجه ای حاصل گردد که رضایت طراحان را به دنبال داشته باشد.
نهایتا" ثمره یک دهه پژوهش و تحقیق و آزمایش گروههای مختلف در این پروژه، باعث تولید 11 دستگاه آسانسور پیشرفته تسلیحاتی “Advanced Weapons Elevator” که به اختصار (AWE) نامیده می شود گردید که در سال 2011 به مرحله بهره برداری رسید.
با تولید آسانسورهای (AWE) شرکت تجهیزات فدرال (FEC) از اوایل سال2012 کار بر روی تولید نمونه های جدید با قابلییت های فراتر از طرح (LSM) را آغاز نموده است.
سیستم آسانسور “LSM” با حذف بسیاری از تجهیزات آسانسورهای موجود از قبیل:
•    وزنه های تعادل
•    فریم وزنه تعادل
•    ریلهای وزنه تعادل
•    سیم بکسل ها
•    تجهیزات نگهدارنده سیم بکسل ها
•    فلکه های چدنی و قرقره ها
•    موتورخانه و .....
توانسته بسیار کارآمدتر و با برخورداری از سرعت سریع با ضریب ایمنی مطمئن و سازگاری با محیط زیست و شرایط مطلوبتر به بهره برداری برسد.
سیستم آسانسور”LSM” قابلیت و توانایی حمل بارهای سنگین و محموله های نظامی و مخصوصا" مهمات را به میزان 20.000 کیلوگرم دارد.
به دلیل همین قابلیت ها و ویژگی ها سیستم آسانسور “SLM” می تواند برای دنیای تجارت آسانسور پدیده ای جدید، جالب و جذاب باشد.
•    تکنولوژی اسانسور “LSM”:
 
در سیستم آسانسور “LSM” ریلهای راهنما و تجهیزات متصله، بر روی دیوار چاه آسانسور با مغناطیس دائم “CPM” Permanent- Magnet نقش استاتور موتور را ایفا می کنند.
با اتصال جریان برق به استاتور، میدان مغناطیسی ایجاد و به روتور القا می شود. کابین آسانسور که در این سیستم متحرک نقش روتور را اجراء می کند، با توجه به ساختار درونی اش، میدان مغناطیسی بوجود آمده را در نقاطی قطع و با القای جریان برق بوسیله سیم پیچ های استاتور، سیم پیچ های تعبیه شده بر روی روتور(کابین آسانسور LSM ) باردار شده و کابین به حرکت در می آید.
یک سیستم مجهز وهوشمند کنترل شتاب و سرعت و توقف در مقصد و حرکت را به عهده دارد ضمن اینکه این سیستم از ایمنی فوق العاده مطمئنی برخوردار می باشد.
هنگام صدور فرمان توقف و فعال شدن سیستم ترمز در یک بستر نرم افزاری پیچیده و با کمترین احتمال خطا و یا ارتعاش و تکان، آسانسور بدون کوچکترین لرزش و ارتعاش قابل تشخیص متوقف می شود.
در واقع با رسیدن کابین آسانسور مغناطیسی (LSM) به مقصد مورد نظر با استفاده از ترمز مغناطیسی در محل قفل می شود.
 
•    مزایای آسانسورهای مغناطیسی ”LSM”
 
سیستم آسانسورمغناطیسی “LSM” بدون نیاز به سیم بکسل و وزنه تعادل و بسیاری اجزای دیگر در درون چاه آسانسور با هر ارتفاعی قادر به حرکت می باشد.
سرعت آسانسورمغناطیسی “LSM” با حداکثر ظرفیت اسمی حدود 20mps می باشد.
سبک بودن آسانسورمغناطیسی “LSM” عامل مهمی در افزایش سرعت این آسانسور گردیده است.
حذف لنت ترمز در این آسانسور نیز یکی دیگر از مزایای آن می باشد.
سیستم ایمنی آسانسور مغناطیسی“LSM” با وجود برخورداری از سیستم "ضد برخورد" و سیستم های پیچیده کنترلی از ضریب ایمنی بالایی برخوردار است.
در واقع آسانسورمغناطیسی “LSM” یک آسانسور %100 صنعتی مطمئن می باشد.
پروژه “AWE” نیروی دریایی آمریکا ثابت کرد که آسانسورهای “LSM” می تواند به عنوان یک آسانسور حمل و نقل عمودی و در آینده نزدیک حمل ونقل افقی در صنایع بزرگ مورد استفاده قرار گیرد.
بوسیله آسانسور “LSM” می توان سنگین ترین بارها، حتی کامیونهای بزرگ با محموله را جابجا کرد. این سیستم می تواند برای پارکینگ خودروها نیز مورد استفاده قرار گیرد.
آسانسور “LSM” برخلاف دیگر آسانسورها فضای بسیار کمتری را اشغال نموده و به همین جهت می شود از آن در محیط های مسکونی و تجاری به عنوان آسانسور مسافربری نیز استفاده کرد.
•    نکته قابل توجه در این اسانسور، بررسی کارشناسان روی حرکت افقی آن می باشد، که با اتتفاده از سیستم های سوئیچینگ شرایطی را بوجود آورند که به طور همزمان بتوان آسانسور را در شرایط عمودی و افقی بکار گرفت، ضمن اینکه تحقیقات در مورد بهبود نیروی محرکه این آسانسور همچنان ادامه دارد.
هم اکنون انتقال مهمات سنگین در نیروی دریایی توسط این آسانسورها انجام می شود، و شاید در آینده نزدیک شاهد حضور این سیستم در پروژه های مسکونی و تجاری باشیم.

خواندن 3075 بار

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

درباره ما:

      شرکت آسانسورمعراج فردوس با بیش از یک دهه تجربه در زمینه تولید و واردات لوازم آسانسور با بکارگیری نیروهای متخصص ، امکانات پیشرفته و تکیه بردانش روز با اتکا به خداوند متعال توفیق داشته است که نسبت به واردات وتولید قطعات ، خدمات ، پشتیبانی و گارانتی محصولات و آموزش پرسنل در زمینه فروش قطعات ونصب آسانسور گام های مؤثری را در صنعت آسانسور بردارد . 

    هدف اصلی این شرکت رضایت مشتریان و بالابردن سطح کیفیت سرویس دهی با تأمین قطعات اصلی با کیفیت برتر و نازل ترین قیمت ها می باشد . 

ارتباط با ما:

شماره های تماس: 66680409-021 |  66680413-021 | 66623382-021

شماره فکس: 66623394-021

شماره های همراه:

مدیریت:جناب آقای حمید ونایی

09122341709

مسئول فروش

09129626809

آدرس ایمیل:

E-mail: merajlift1355@yahoo.com

   

آدرس دفتر مرکزی: تهران-ابتدای اتوبان فتح (جاده قدیم کرج)_بعد از میدان فتح_نرسیده به پل شیر پاستوریزه-روبروی پلاسکو کار سایپا_پاساژ پارس صنعت-طبقه همکف واحد 3

نقشه:

JoomShaper

طراحی و توسعه: وب نگاران پارسه

هاستینگ: ناب سرور