آسانسور معراج

تلفن تماس: 66623382-021 | 66680413 021-| 66680409-021  0912-9626809

انواع آسانسور

 

انواع آسانسور

آسانسور یک عبارت فرانسوی است که از آن جهت جا به جایی افراد یا کالا در بین طبقات استفاده می شود .آسانسورها از دیدگاههای متفاوتی دسته بندی می شوند. از لحاظ کاربرد انواع آسانسور شامل :

 آسانسور مسافربر(Passenger Lift)  ، آسانسورهایی هستند که باید دارای ایمنی ،امکانات و تجهیزات مناسب باشند که بتوانند افراد را بین طبقات جا به جا کنند.

یک آسانسور مسافربر معمولا برای 4 تا 5 نفر تعبیه می شود که اگر از تعداد مشخص شده گذر کند آسانسور حرکت نمی کند . کنترل این آسانسورها معمولا به صورت خودکار کنترل می شوند .

آسانسور باربر

از دیگر انواع آسانسور : آسانسور باربر است که برای جابه‌جایی کالا بین طبقات ساختمان ها  استفاده میشود . ساختار و طراحی کابین آسنسور باربر  مخصوص حمل اشیاء طراحی شده است .

آسانسور بابر نسبت به آسانسورهای مسافربر دارای سرعت کمتری بوده و در سیستم حرکتی آن‌ها از دو قرقره استفاده می‌شود. آسانسورهایی که برای حمل بار طراحی می شوند اصولا وزن بیشتری را می بایست تحمل کنند بنابراین از یک طرف تمام کابل های فولادی را به حسگر فشار متصل می کنند تا در صورت پارگی کابل ها ، آسانسور خاموش شود .

آسانسور ماشین بر

آسانسور ماشین بر از بزرگ‌ترین انوع آسانسور می باشد به دلیل اینکه جهت حمل خودرو به طبقات مختلف استفاده می‌گردد مثل داخل کشتی ها.ابعاد کابین آسانسورهای خودروبر معمولاً حدود 2.5 تا 3 متر در 4.5 تا 6 متر بوده و دارای ظرفیتی بین 2.5 تا 7 تن می‌باشند.

آسانسورهای ماشین بر در انواع آسانسور از لحاظ ارتفاع محدودیتی ندارد. حال اگر آسانسور ماشین بر را تا ارتفاع سه طبقه باشد از سیستم هیدرولیک و برای ارتفاع‌های بالاتر از آن از سیستم کششی استفاده شود .استفاده از آسانسور ماشین‌بر نیاز به برق مصرفی سه فاز دارد.

آسانسور بیمار بر

از آسانسور بیمار بر در مراکز درمانی و مراکز نگهداری از سالمندان و معلولین استفاده می‌گردد. ابعاد طراحی شده برای کابین این آسانسورها با توجه به نیاز آن ارگان استفاده کننده است .

آسانسور غذا بر

از آسانسور غذابر در رستوران‌ها، فروشگاه‌ها و مکان‌های نگهداری مواد غذایی استفاده می‌گردد.آسانسورهای حمل غذا با توجه به نیاز مکان استفاده کننده ، با ظرفیت‌های مختلف و با کابین قفسه‌بندی از جنس استیل طراحی و ساخته می‌شوند.

اصولا ارتفاع طراحی شده برای کابین آسانسورهای غذا بر معمولا کمتر از 1.5 متر می باشد . سیستم حرکتی تعبیه شده برای این مقصود سیستم‌های هیدرولیک یا کششی می‌باشند.

آسانسورهای خانگی

آسانسورهای خانگی به چاهك، موتورخانه و برق سه فازنیازی ندارند و در ابعاد کوچک بوده در نتیجه مصرف برق پایینی دارند . نکته قابل توجه بی صدا بودن آسانسورهای خانگی می باشد .

آسانسور های کارگاهی

این نوع آسانسور در مکان های کارگاهی و سایت های ساختمانی و کارخانجات بکار می روند. ضریب ایمنی و قدرت و استحکام آن ها بالا بوده و بعد از تولید آسانسورهای کارگاهی در کارخانه به طور عملی تست و آزمایش میگردند.

 

انواع آسانسور از لحاظ نیروی محرکه به کابین به چهار دسته تقسیم مس شوند :

1-   آسانسور های کششی

2-   آسانسورهای هیدرولیک

3-   آسانسورهای وینچی

4-   آسانسورهای مغاطیسی

 آسانسور کششی:آسانسوري است که از یک کابین اسانسور ,یک فلکه گيربکس چرخشی و یک وزنه تعدل که هر کدام در جهت مخالف هم بالا و پايين ميروند تشکیل شده است.


 آسانسور هیدرولیک: سیستم جک هیدرولیکی باید تمامی کابین و مسافران را جا به جا کند. اغلب براي ارتفاعات کم و سرعت هاي کم کاربرد دارد و مي تواند داراي وزنه تعادل نيز باشد.

آسانسور وینچی:از دیگر انواع آسانسور است كه با زنجیر یا طناب فولادی آویزان شده و نیروی رانش به طریقی به غیر از اصطكاك به آن وارد می شود. در این نوع آسانسورها قاب وزنه وجود ندارد.

 

خواندن 4667 بار

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

درباره ما:

      شرکت آسانسورمعراج فردوس با بیش از یک دهه تجربه در زمینه تولید و واردات لوازم آسانسور با بکارگیری نیروهای متخصص ، امکانات پیشرفته و تکیه بردانش روز با اتکا به خداوند متعال توفیق داشته است که نسبت به واردات وتولید قطعات ، خدمات ، پشتیبانی و گارانتی محصولات و آموزش پرسنل در زمینه فروش قطعات ونصب آسانسور گام های مؤثری را در صنعت آسانسور بردارد . 

    هدف اصلی این شرکت رضایت مشتریان و بالابردن سطح کیفیت سرویس دهی با تأمین قطعات اصلی با کیفیت برتر و نازل ترین قیمت ها می باشد . 

ارتباط با ما:

شماره های تماس: 66680409-021 |  66680413-021 | 66623382-021

شماره فکس: 66623394-021

شماره های همراه:

مدیریت:جناب آقای حمید ونایی

09122341709

مسئول فروش

09129626809

آدرس ایمیل:

E-mail: merajlift1355@yahoo.com

   

آدرس دفتر مرکزی: تهران-ابتدای اتوبان فتح (جاده قدیم کرج)_بعد از میدان فتح_نرسیده به پل شیر پاستوریزه-روبروی پلاسکو کار سایپا_پاساژ پارس صنعت-طبقه همکف واحد 3

نقشه:

JoomShaper

طراحی و توسعه: وب نگاران پارسه

هاستینگ: ناب سرور